Projekty unijne i trudności w ich należytym rozliczeniu

Projektami unijne są specyficznym rodzajem projektów, w których ciężko jest znaleźć się w grupie beneficjentów i nie lada wyzwaniem jest też rozliczanie projektów unijnych (więcej pod tym linkiem).

Co zrobić, by uniknąć problemów?

Projektami unijne są specyficznym rodzajem projektów, w których ciężko jest znaleźć się w grupie beneficjentów i nie lada wyzwaniem jest też rozliczanie projektów unijnych

Autor zdjęcia: kenteegardin

Jeśli zależy nam na tym, by uniknąć stresu związanego z rozliczeniem pozyskanych już funduszy, trzeba odpowiednio przygotowywać wniosek, mając na względzie obowiązek, jaki będzie na nas spoczywał za jakiś czas. Warto zawczasu wykazać się zapobiegliwością i wyprzedzać pewne sytuacje i trudności, a już z pewnością je przewidywać. Jeśli bowiem chodzi o projekty finansowane z funduszy unijnych, nie może być mowy o tym, by doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości i nadużyć w wydatkowaniu przyznanych w ramach dotacji pieniędzy.

Nie dość, zatem, że sfinansowane mogą być tylko ściśle określone wydatki, to jeszcze muszą być one w należyty sposób udokumentowane. W przeciwnym wypadku zdarzyć może się tak, że w trakcie kontroli, zostaną one podważone.